Reklamı kapat

Reklamı kapat
Kibris'in Er Meydanı

Şükrü Karakaya’ya soruşturma başlatıldı

Elde Edinilen güvenilir bilgilere göre Carrington Group’un banka hesaplarına gönderilen paralarla ilgili soruşturma başlattı. başlatılan soruşturmada Carrington Group hesaplarına gönderilen paraların yasadışı ilişkili olup olmadığı araştırılıyor. KKTC inşaat ve emlak sektörü, Rum Yönetimi tarafından uygulanan izolasyonlar nedeniyle sıkıntılar yaşarken, bu sıkıntılara KKTC’de Carrington Group sıkıntısı da eklendi. KKTC’de faaliyet gösteren Carrington Group’un iflasa sürüklendiği haberleri […]

02 Haziran 2019 - 18:44 'de eklendi ve 3255 kez görüntülendi.
Şükrü Karakaya’ya soruşturma başlatıldı

Elde Edinilen güvenilir bilgilere göre Carrington Group’un banka hesaplarına gönderilen paralarla ilgili soruşturma başlattı. başlatılan soruşturmada Carrington Group hesaplarına gönderilen paraların yasadışı ilişkili olup olmadığı araştırılıyor.

KKTC inşaat ve emlak sektörü, Rum Yönetimi tarafından uygulanan izolasyonlar nedeniyle sıkıntılar yaşarken, bu sıkıntılara KKTC’de Carrington Group sıkıntısı da eklendi. KKTC’de faaliyet gösteren Carrington Group’un iflasa sürüklendiği haberleri büyük paniğe neden olurken, Kıbrıs Haberal adlı haber sitesinin haberi büyük yankı yarattı. Kıbrıs Haberal yayınladığı haberde yaşananları şöyle aktardı;
İŞTE O HABER
Şükrü Karakaya’nın sahibi olduğu Carrington Group, borçları nedeniyle çok büyük bir mali kriz yaşarken iflasa sürükleniyor. Mali bünyesi iyice zayıflayan Carrington Group borçlarını ödeyemeyecek duruma gelirken, bu şirket müşterileride büyük panik yaşıyor.
ÇALIŞANLAR İŞTEN ÇIKARILIYOR
İflasa sürüklenen Carrington Group, şirket bünyesinde çalışan onlarca kişiyi işten çıkarırken, çalışanların Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı yatırımların da uzun bir süreden beri yatırılmadığı öğrenildi.
PANİK BAŞLADI
Borçlarını ödeyemeyecek duruma gelen Carrington Group, uzun bir dönemden beri satış yaptığı gayrimenkullerin tapularını da veremiyordu. Bu durum, söz konusu şirketten konut satın alanların paniğe ve korkuya kapılmasına neden oldu.
ŞİKAYETLER BAŞLADI
Carrrington Group’un borçlarını ödeyememesi ve sattığı konutların tapularını verememesi büyük paniğe neden olurken, söz konusu şirketten konut satın alanlar devletin ilgili kurumlarına şikayette bulunurken, Müteahhitler Birliği’ne de şikayette bulunmaya hazırlanıyorlar. Şikayetler sonrasında İçişleri Bakanlığı’nın Carrington Group hakkında soruşturma başlatmaya hazırlandığı da gelen bilgiler arasında.
ŞÜKRÜ KARAKAYA TOL BAŞKANLIĞI’NDAN AYRILIYOR
Büyük bir kriz içerisinde bulunan Carrington Group’un sahibi Şükrü Karakaya, Türk Ocağı Limasol spor kulübü başkanlığı görevinden de ayrılmaya hazırlanıyor.
CARRİNGTON GROUP
Sektörde faaliyet gösteren Carrington Group , 2001 yılında Şükrü Karakaya tarafından kurulurken, o dönemde KKTC’de faaliyet gösteren ve yüzlerce kişiyi mağdur eden Garry Robb’un konutlarını da pazarlıyordu.

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER