Reklamı kapat

Reklamı kapat
Kibris'in Er Meydanı

Polis Çavuşu görevini kötüye kullandı!

Güzelyurt Polis Müdürlüğü’nde SKANDAL OLAY: Polis Çavuşu öldürmeye teşebbüs olayını örtbas etmeye çalıştı!

01 Haziran 2019 - 6:58 'de eklendi ve 49 kez görüntülendi.
Polis Çavuşu görevini kötüye kullandı!

Güzelyurt Polis Müdürlüğü’nde görevli Polis Çavuşu Selçuk Alpcan, görevini kötüye kullanarak usulsuz işlem yaptı, Güzelyurt Polis Müdürü Eybil Efendi onun adına özür dilemekle yetindi.

Güzelyurt Polis Müdürlüğü’nde skandal bir olay yaşandı. Polis Çavuşu Selçuk Alpcan, öldürmeye teşebbüs olayını örtbas etmeye çalıştı.

Gazeteci Şermin Sarro önceki gece gazetecilik görevini yaptığı esnada, üzerine otobüsü sürerek öldürmeye teşebbüs eden AKVA şoförü hakkında Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne şikayete gitti.

Olayın trafik suçu olduğunu ve adli bir olayın söz konusu olmadığını iddia ederek Gazeteci Şermin Sarro’nun şikayetini yazılı olarak almayı reddeden Polis Çavuşu, Sarro’nun gazeteci olduğunu öğrenmesinin ardından ise, çirkin bir senaryo tezgahlayarak, karakola çağırdığı AKVA şoförünün yalan beyanlarıyla yaptığı şikayeti aldı. Ardından da Sarro’ya, “karşı taraf da sizden şikayetçi, o yüzden ikiniz de şikayetinizden vazgeçin” diyerek, öldürmeye teşebbüs olayını örtbas etmeye çalıştı. 

AYNI GECE İÇERİSİNDE ŞİKAYET KAĞIDINI YOK ETTİ

Gazeteci Şermin Sarro’nun şikayetçi olduğunu ısrarla vurgulamasının ardından ise, Polis Çavuşu usulsüz işlemlerine devam ederek esas skandal olaya imza attı.

Polis Çavuşu Selçuk Alpcan, Sarro’yu şikayetinden vazgeçiremeyince, görgü tanıklarının ve video kayıtlarının mevcut olmasına rağmen, Gazeteci’ye itale-i lisan’dan dava okudu.

SKANDAL

Alpcan bununla da yetinmeyerek, aynı gece içerisinde Gazeteci Sarro’dan aldığı yazılı şikayeti yok ederek, öldürmeye teşebbüs olayını örtbas etmeye çalıştı.

Ertesi günü Gazeteci Şermin Sarro’nun araştırmaları sonucunda yazılı şikayetinin yok edilerek, söz konusu şoföre dava okumadığı ortaya çıktı.

POLİS MÜDÜRÜ, GAZETECİDEN ÖZÜR DİLEDİ

Gazeteci Şermin Sarro, Güzelyurt Polis Müdürü Eybil Efendi ile görüştü. Personelinin ‘yazılı şikayeti’ yok ederek, işlem yapmadığını kabul eden Efendi, yapılan usulsüz işlemden dolayı Gazeteci Şermin Sarro’dan özür diledi, Polis Çavuşu hakkında gerekenin yapılacağını kaydetti. 

Polis Müdürü Eybil Efendi, bunun üzerine olaydan yaklaşık 12 saat sonra Gazeteci Şermin Sarro’nun şikayetinin yeniden yazılı olarak alınması için başka bir polis memurunu görevlendirdi. 

Gazeteci Şermin Sarro ikinci kez şikayetini yazılı olarak verirken, olay esnasında kayıtta olan kamerasındaki görüntü ve ses kayıtlatını da delil olarak sundu. 

BÖLGEDEKİ KAMERA KAYITLARI HALEN ALINMADI

GÖRGÜ TANIKLARI HALEN DİNLENMEDİ

Öte yandan olayın üzerinden yaklaşık 40 saat geçmesine karşın (31 Mayıs 2019 saat 14.00 itibarıyla) olayın yaşandığı bölgedeki marketin kamera kayıtlarının halen polis tarafından alınmadığı, olay esnasında orada bulunan görgü tanıklarının da henüz ifadelerinin alınmadığı öğrenildi.

Olayın ikinci kez kapatılmaya çalışılıp çalışılmadığı ilerleyen günlerde anlaşılacak.

 

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER